سریال تصادف

تصادف

تصادف

 • معرفی کامل سریال ترکی تصادف (برخورد) carpisma به همراه خلاصه داستان معرفی نقش ها و اسامی بازیگران تصادف (برخورد) carpisma

  سریال تصادف در چند وقت اخیر مورد توجه بسیاری از مخاطبان ایرانی قرار گرفته است.ژانر این سریال اکشن، پلیسی و درام است. این سریال در سال ۲۰۱۸ فیلمبرداری آن شروع شد. برعکس اکثر فیلم های ترکیه ای این سریال داستان زندگی ما انسان ها را به رخ می کشد.در این سریال بازیگران به درستی انتخاب شدند دیالوگهای بین طرفین کاملاً درست و پر معنا می باشد . به قول قددیر (کادیر آدالی ) که در سریال می گوید انسان ها یک بار نمی میرند چند بار می میرد.

  خلاصه داستان

  داستان در مورد یک کمیسر به اسم قدیر است. قدیر توی یک حادثه همسر و دخترش را از دست میدهد. این اقدام تروریستی که باعث مرگ دختر و زن قدیر میشود او را خیلی عذاب میدهد و تصمیم میگیرد با یک تصادف به زندگی خودش پایان دهد. ولی چهار ماشین دیگر هم درگیر این تصادف میشوند. نام ترکی شخصیت اول مرد در ترکیه کادیر تلفظ می‌شد اما ما در این نقد معادل ایرانی اش یعنی قدیر میگوییم در این سریال قدیر نقش یک پلیسی را بازی می‌کند که نان حرام از گلویش پایین نمی رود . در قسمت اول سریال او همراه با خانواده خود به استادیوم برای تماشای فوتبال می‌رود پس از اتمام فوتبال در سمت بیرونی ورزشگاه مورد حمله تروریست ها قرار میگیرد و خانواده خود را از دست میدهد و پس از آن به دنبال کشف حقیقت خواهد بود اما چه حقیقتی بدتر از این که پدر او یک بازیگر قهار و یک تروریست تمام عیار است ؟

  مادر قدیر او را هنگام بچگی به دلیل کشته شدن پسر اول در پارک رها می کند قدیر در یتیم خانه ای به همراه دخترکی به نام زینب بزرگ می شود که از قضا در بچگی قول و قرار ازدواج می گذارند قدیر و زینب هر یک راه خود را رفته و با شخص دیگر ازدواج می کند. شوهر زینب در تلاش برای پولشویی است و با تروریست‌ها همکاری می کند اما به دلیل دزدی و خروج از کشور دخترشان توسط شخصی به نام ولی جعفر به گروگان گرفته می شود تا بتوانند از این طریق پول های دزدیده شده را برگرداند از طرفی قدیر همسر و بچه خود را از دست داده و خود را مقصر می داند و به فکر خودکشی است. زینب برای نجات دخترش از بانک دزدی می کند تا پول را به ولی جعفر برساند در همین حین گزارشی به دست قدیر میرسد که از بانک دزدی شده و قدیر خودکشی را به تعویق می اندازد تا مجرم را دستگیر کند در طرف دیگر ماجرا کرم که تازه از زندان آزاد شده به دلیل سابقه اش در هیچ کجا کار نمی دهند دست به دزدی می زند و جمره دختر پولدار ماجرا را با چاقو زخمی می کند در همین راستا جمره که خیانت نامادری خود را با شوهرش میبیند با شکمی زخمی داخل ماشین رفته تا خود را به بیمارستان برساند همچنین کرم از کار خود پشیمان شده و قصد بازگشت دارد تا جمره را نجات دهد و در یک چهار راه چهار ماشین به یکدیگر برخورد می کند قدیر زینب جمره کرم و این آغاز ماجراست. نام سریال نیز بر گرفته است همین تصادف می باشد .

  سریال بسیار جذاب و دیدنی است و اتفاق هایی در آن رخ خواهد داد که هیچ یک باور نخواهید کرد.

  در این سریال شما شخصیت بدی را می بینید که همواره دوستش خواهید داشت او شخصی نیست به نام ولی جعفر که درگذشته و در زمانی که پلیس بود با تروریست ها مشغول قاچاق مواد مخدر می شود و در همین راستا خانواده خود را از دست می دهد و قدیر را مقصر اصلی این ماجرا می داند.

بخش پیشنهاد معنی و ارسال نظرات
جهت پیشنهاد معنی لطفا وارد حساب کاربری خود شوید. در صورتی که هنوز عضو جدول یاب نشده اید از اینجا ثبت نام کنید
امتیاز شما به نتایج جستجوی تصادف در سایت جدول یاب:
معنی این واژه در بانک های دیگر
 • تصادف (فرهنگ معین): برخورد کردن، پیش آمدن، رخ دادن. [خوانش: (تَ دُ) [ع.] (مص ل.)]
 • تصادف‌ (فارسی به انگلیسی): Accident, Casualty, Chance, Coincidence, Collision, Contingent
 • تصادف (لغت نامه دهخدا): تصادف. [ت َ دُ] (ع مص) مقابل و روبرو شدن بدون قصد. (فرهنگ نظام). بازخوردن. برخوردن. برخورد. (یادداشت مرحوم دهخدا). تقابل. (اقرب الموارد). || (اِمص) سانحه. حادثه. ج، تصادفات. || در تداول امروز مرگ یا جراحت ناشی از واژگون شدن یا بهم خوردن وسایطنقلیه ٔ تندرو مانند هواپیما، اتومبیل و جز اینها.
 • تصادف (فارسی به عربی): التقاء، حادثه، ضربه، علم الصرف، فرصه، لقاء، مناسبه
 • تصادف (فرهنگ عمید): برخورد کردن وسیلۀ نقلیه با شخص یا چیزی،
  روبه‌رو شدن، به‌صورت غیرمنتظره با کسی یا چیزی برخورد کردن،
  (اسم) حادثه، اتفاق غیرقابل‌پیش‌بینی،
 • تصادف (فرهنگ واژه‌های فارسی سره): برخورد، پیشامد
 • تصادف (حل جدول): اتفاق، تلاقی
 • تصادف (مترادف و متضاد زبان فارسی): برخورد، تلاقی، ملاقات، تصادم، اتفاق، پیشامد، حادثه، سانحه
 • تصادف (فرهنگ فارسی هوشیار): برخورد کردن، بهم خوردن
 • تصادف (فرهنگ فارسی آزاد): تَصادُف، برحسب اتفاق باهم روبرو و مقابل شدن،
 • تصادف (فارسی به ایتالیایی): incidente
 • تصادف (فارسی به آلمانی): Anfahren, Gelegenheit [noun], Schlagen, Schlager (m), Schmeißen